خبرنامه

چرا کیف پول های سخت افزاری

چرا کیف پول های سخت افزاری

شاید تا به حال نام کیف پول های سخت افزاری را شنیده باشید و برایتان سوال پیش آمده باشد که منظور از کیف پول ها سخت افزاری چه چیزی می باشد؟ ما در این مقاله ابتدا توضیح کوتاهی درباره اینکه کیف پول سخت افزاری چیست به شما می دهیم .

خرید کیف پول سخت افزاری، از الزامات نگهداری ارز دیجیتال است. کیف پول سخت افزاری Hardware Wallet، نوع خاصی از کیف پول بیت کوین است که کلید خصوصی شخصی کاربر را در یک دستگاه سخت افزاری امن ذخیره می کند. این نوع کیف پول، دارای مزیت های عمده ای نسبت به کیف های نرم افزار استاندارد هستند. کلید های خصوصی اغلب در یک منطقه حفاظت شده از یک میکروکنترلر ذخیره می شوند و نمی توانند به راحتی از دستگاه جدا شوند. کیف پول سخت افزاری Bitcoin یک دستگاه الکترونیک ضد جعل است که برای ذخیره کلید خصوصی سکه های شما در حالت آفلاین، طراحی شده است. کلید خصوصی و امضای دیجیتال که برای خرج کردن بیت کوین مورد نیاز است، از طریق این کیف پول تولید می شود.

اگر شما یک سرمایه گذار بلند مدت هستید، این ایده خوب است و می تواند دلیل اصلی شما برای خرید یک کیف پول سخت افزار باشد. با این حال برای بلند مدت HODL باید از کیف پول کاغذی یا کیف پول سخت افزاری استفاده کنید. در یک کیف پول سخت افزاری، کلید خصوصی شما هرگز به رایانه شما وصل نمی شود. یک کیف پول سخت افزاری کلید خصوصی خود را در دستگاه ذخیره می کند و هرگز از دستگاه جدا نمی شود. او تراکنش را در کیف پول خود امضا می کند و سپس آن را به شبکه ارسال می نماید.

وقتی کلمه کیف پول را می شنویم ، ما را یاد کیفی می اندازد که می توانیم پول فیزیکی را در آن ذخیره نماییم . با استفاده از کیف پول های ارز دیجیتال شما می توانید رمز ارزها را ذخیره کنید . در واقع ذخیره سازی ارز دیجیتال با استفاده از کلید خصوصی و آدرس های عمومی صورت می گیرد . آدرس عمومی شما جایی است که افراد می توانند ارزهای دیجیتال را برای شما ارسال کنند .

کیف پول سخت افزاری مناسب ارزهای رمز نگاری شده برای بسیاری از کاربران ضروری می باشد . جدا از این مساله ، کیف پول های سخت افزاری ارزهای شما را ایمن نگه می دارند و هنگام استفاده از این کیف پول ها کاربر در آرامش خاطر می باشد .به عبارت دیگر کیف پول های سخت افزاری یکی از راحت ترین و مطمئن ترین گزینه های موجود برای ذخیره ارزهای دیجیتال شما هستند .کیف پول سخت افزاری نوعی از کیف پول ارز رمز نگاری شده است که می توانید کلیدهای خصوصی خود را در یک دستگاه فیزیکی ایمن ذخیره کنید .

برای اینکه بتوانید ارز های دیجیتال خودتان را ذخیره کنید، راه های زیادی وجود دارد، یکی از این راه ها استفاده از کیف پول سخت افزاری می باشد. متاسفانه کیف پول های سخت افزاری قیمت بالایی دارند و بیشتر افراد توانایی تهیه آن را ندارند، با این حساب به سراغ کیف پول های نرم افزاری می روند. این کیف پول ها نیز مناسب ذخیره هر نوع ارزی هستند اما کیف پول سخت افزاری را می توان گفت که از امنیت بالایی برخوردار می باشد.

از این‌جهت که کلیدهای خصوصی افراد را در بستری سخت‌افزاری نگه‌داری می‌کند، با نمونه‌های نرم‌افزاری تفاوت دارند. این کیف پول جز کیف پول هایی است که از امنیت بسیار زیادی برخوردار است به این صورت که با داشتن این قطعه سخت افزاری تنها با اجازه و تایید شما، دارایی هایتان می‌توانند ارسال شوند و انتقال پیدا کنند.

این کیف پول ها رایگان نمی‌باشد و می‌بایست برای تهیه این دستگاه ها هزینه ای را پرداخت کنید.این کیف پول‌ها اطلاعات تراکنش‌ها را به‌صورت آنلاین دریافت می‌کنند ولی ذخیره اطلاعات به‌صورت آفلاین صورت می‌گیرد که به نسبت موجب افزایش ایمنی آنها می‌شود.کیف پول های سخت افزاری از بسیاری از ارزهای دیجیتالی نیز پشتیبانی می‌کنند.برخلاف کیف پول‌های کاغذی که باید برای انتقال وجوه آنها، باید آنرا وارد یک والت نرم‌افزاری کرد، کیف پول‌های سخت‌افزاری را می‌توان بطور امن برای انجام تراکنش‌ها به کار برد.

با خرید کیف پول سخت افزاری، این کیف می تواند در حساب ارزهای دیجیتال شما، امنیت فوق العاده ای را پشتیبانی می کند و حتی می توانید از آن برای معاملات روزانه خود استفاده کنید. کیف پول های سخت افزاری در مقایسه با کیف پول نرم افزاری، وظیفه افزایش امنیت در مواجهه با سرقت و یا کلاهبرداری را دارند. علاوه بر این، حتی اگر کامپیوتر شما هک شده باشد یا کسی کیف پول سخت افزار شما را دزدیده باشد، سکه های شما امن است. اگر شما کیف پول سخت افزاری خود را از دست دادید، می توانید همیشه با خرید کیف پول سخت افزاری جدید، تمام سکه های خود را به آن بازگردانید. نکته مهم اینکه بدون دانستن پین کد مخفی خود، هیچ کس نمی تواند بیت کوین ها یا سکه های دیگری را از کیف پول سخت افزاری شما انتقال دهد. گذشته از آن، هیچ جاسوس ضبط کننده روی صفحه نمایشگر یا تروجان نمیتواند آنچه در کیف پول سخت افزاری شما اتفاق افتاده باشد، ضبط نماید. زیرا این کیف، از لپ تاپ و یا منابع سیستم شما استفاده نمی کند و دارای یک صفحه LCD اختصاصی است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.