خبرنامه

مقایسه کول والت پرو و لجر نانو ایکس

NFT چیست و چگونه کار می‌کند؟

مقایسه کول والت پرو و لجر نانو ایکس

برای مقایسه کول والت پرو و لجر نانو ایکس نیاز به مقایسه مشخصه های هر یک از این کیف پول های سخت افزاری به طور جداگانه می باشد.

به این منظور باید مشخصه های نرم افزاری و سخت افزاری را در نظر گرفت و هر یک از این کیف پول ها را از جنبه های مختلفی مورد بررسی قرار داد.

چگونگی مقایسه کول والت پرو و لجر نانو ایکس
در صورتی که نیاز به مقایسه این مشخصه ها دارید، ما در ادامه تعدادی از مشخصه هایی را که امکان مقایسه بهتر این دو والت را فراهم خواهد کرد ذکر کرده ایم.

مشخصات و ویژگی هایی که در این متن مورد بررسی قرار گرفته اند عبارت هستند از:

بررسی مزایای هر یک از والت ها
بررسی مشخصه های امنیتی
مقایسه نحوه اتصال پذیری کیف پول به دیوایس
ارزهای قابل پشتیبانی توسط کول والت و لجر نانو ایکس
توکن های پشتیبانی شده توسط لجر نانو ایکس و کول والت
نرم افزارهای پشتیبانی شده توسط هر یک از این والت ها
مقایسه امکانات موجود در هر والت
قیمت کول والت پرو و لجر نانو ایکس
شرکت سازنده این والت ها
….
ما تصمیم گیری در مورد استفاده از هر یک از این کیف پول ها را به خود شما واگذار خواهیم کرد. شما می توانید پس از مطالعه موارد ذکر شده در این متن و مقایسه کامل کول والت پرو و لجر نانو ایکس نسبت به انتخاب و خرید یکی از آن ها از فروشگاه طلاارز اقدام کنید.

مزایای کول والت پرو و لجر نانو ایکس
کیف پول هایی که در بازار خرید و فروش ارزهای دیجیتال در رتبه های برتر قرار می گیرند هر یک مزایایی دارند که باعث خواهند شد کاربران و تریدرها ترجیح بدهند از آن ها استفاده کنند.

بهترین کیف پول هابرای ذخیره ارز دیجیتال (که دارای امنیت بالایی هستند)، والت های سخت افزاری هستند که هر دو کیف پول بررسی شده در این متن در گروه ولت های سخت افزاری قرار می گیرند و برای همین از این جنبه جزو بهترین کیف پول ها و امن ترین آن ها هستند.

اما در هر صورت این دو والت نیز تفاوت هایی دارند که بهتر است در صورت نیاز به خرید و استفاده از آن ها سعی کنید آشنایی بیشتری با این تفاوت ها داشته باشید.

قبل از این که به بیان این تفاوت ها بپردازیم، در مقایسه کول والت پرو و لجر نانو ایکس می توان گفت که هر یک از این دو والت مزایای منحصر به فرد خود را دارند (که آن ها را به بهترین کیف پول های موجود در بازار تبدیل کرده است).

ما قبل از این که به مقایسه این دو والت بپردازیم به طور خلاصه نگاهی به این مزایا خواهیم کرد.

مزایای لجر نانو ایکس:
بسیار امن
پشتیبانی از بیش از 1500 ارز دیجیتال
طراحی منحصر به فرد
امکان مدیریت والت با استفاده از وسایل هوشمند (گوشی تلفن همراه و کامپیوتر خصی یا لپ تاپ)
در کنار این مزایا می توان این عیب را ذکر کرد که ممکن است قیمت لجر نانو ایکس کمی بالاتر باشد و برای همین عده ای بیشتر تمایل به خرید والت های سخت افزاری دیگر داشته باشند. حال نگاهی کوتاه به مزایای کول والت پرو خواهیم کرد.

مزایای کول والت پرو:
ذخیره دارایی ها به صورت آفلاین با استفاده از به روز ترین استاندارهای امنیتی (که یکی از امن ترین روش های ذخیره ارز دیجیتال است).
اتصال رمزنگاری شده با گوشی های هوشمند
استایل منحصر به فرد و اندازه کوچک (که برای عده ای بسیار مهم است)
قابلیت کاربردی (امکان استفاده از ان برای استیکینگ و کسب سود با سپرده گذاری ارز دیجیتال و قابلیت های منحصر به فرد دیگر …)
با این وجود در مقایسه با لجر، عده ای بر این باور هستند که استفاده از کول والت پرو به راحتی استفاده از لجر نیست (که در ادامه به آن اشاره خوهد شد)، و برای همین این مورد را می توان از جمله عیب های این والت سخت افزاری بر شمرد.

حال که به طور کلی شما را با این دو والت آشنا نمودیم، در ادامه به طور جامع به بررسی مشخصات آن ها خواهیم پرداخت تا بهتر بتوانید نسبت به خرید یکی از آن ها تصمیم بگیرید.

مقایسه کول والت پرو و لجر نانو ایکس از جنبه امنیتی
سطح امنیتی یک کیف پول بسیار مهم است و برای همین اولین فاکتوری که همواره تاکید بر در نظر گرفتن آن می شود این جنبه می باشد.

از این لحاظ می توان کیف پول لجر نانو ایکس و کول والت پرو را با هم مقایسه نمود. از این حیث علی رغم امنیت بالای هر دو والت، ما شاهد هستیم که تفاوت هایی در این مشخصه ها وجود دارد که در ادامه به در کنار بیان سطح امنیتی بالای این دو کیف پول (به عنوان بهترین والت های سخت افزاری)، به تفاوت های مشخصه های امنیتی هر یک از آن ها نیز اشاره خواهیم نمود.

احراز هویت دو مرحله ای:
احراز هویت دو مرحله ای 2FA در در دو والت ذکر شده وجود دارد که یکی از مشخصات مهمی است که باعث امنیت بیشتر یک کیف پول برای ذخیره، ارسال و یا دریافت ارزهای دیجیتال خواهد شد.

پشتیبانی از امضای چندگانه:
امضای چندگانه یا multi signature مشخصه امنیتی است که در مقایسه کوال والت پرو و لجر نانو ایکس شاهد تفاوت این دو والت در دارا بودن این مشخصه خواهیم بود.

زیرا در حالی که کیف پول ارز دیجیتال لجر نانو ایکس از قابلیت multi signature پشتیبانی می کند، شاهد هستیم که کیف پول هایی مانند کول والت اس و کول والت پرو از آن پشتیبانی نمی کنند. البته این مشخصه دلیل مهمی برای برتری یک والت محسوب نمی شود و در واقع کول والت پرو از به روزترین استانداردهای امنیتی استفاده می کند که آن را منحصر به فرد کرده است و مشخصه امضای چندگانه تنها برای آگاهی شما از تفاوت این دو والت در این بخش ذکر شد.

پین کد:
ریز عبور یا پین کد pin code مشخصه امنیتی دیگری است که هر دو والت لجر و کول والت (مانند بسیاری از والت های دیگر) از آن بهره مند هستند.

عبارت بازیابی:
این دو والت تفاوت هایی در عبارت بازیابی دارند. در حالی که لجر نانو ایکس از عبارت بازیابی 24 کلمه ای 24 word recovery phrase پشتیبانی می کند. کول والت از عبارت بازیابی منحصر به خود با نام seed phrase استفاده خواهد نمود (این عبارت ها برای بازیابی کیف پول لازم خواهند بود).

توجه داشته باشید که عبارت بازیابی یکی از مهم ترین عبارات امنیتی در زمان استفاده از هر والت سخت افزاری می باشد که در صورت گم شدن والت امکان بازیابی دارایی های شما را فراهم خواهد نمود.

کلید خصوصی و محرمانه لجر نانو ایکس و کول والت پرو در اختیار چه کسی است؟

یک نکته بسیار مهم که در مقایسه کول والت پرو و لجر نانو ایکس باید ذکر شود، قرار داشتن کلید محرمانه و یا کلید خصوصی در اختیار مالک والت خواهد بود (که این یکی از مهم ترین مشخصه های امنیتی است که باعث افزایش ایمنی این دو والت و اکثر والت های سخت افزاری خواهد شد).

زیرا که در بسیاری از والت های نرم افزاری و یا والت های آنلاین مشاهده می کنیم که ممکن است کلید خصوصی به صورت آنلاین و یا نرم افزاری ذخیره شوند که این کار امکان هک والت و از دست دادن دارایی ها را بالا خواهد برد و ممکن است خود مشا در مورد هک شدن حساب کاربرانی که از والت های نرم افزاری استفاده می کنند شنیده باشید.

این در حالی است که این دو کیف پول سخت افزاری با دارا بودن بهترین مشخصه های امنیتی که در بالا به آن ها اشاره شد، هر یک جزو ایمن ترین والت های موجود در بازار هستند. برای همین علی رغم وجود تفاوت هایی در مشخصه های امنیتی خود، هر دوی آن ها از نظر ایمنی منحصر به فرد و جزو بهترین والت ها محسوب می شوند.

خلاصه نکات امنیتی:
در صورتی که قصد خرید یکی از این کیف پول های سخت افزاری را داشته باشید، به طور خلاصه با در نظر گرفتن مطالب گفته شده در مقایسه کول والت پرو و لجر نانو ایکس می توان گفت که هر دوی آن ها بسیار امن هستند و برای همین باید تاکید کنیم که بهتر است تمرکز خود را روی سایر ویژگی های این والت ها قرار دهید.

برای مثال با در نظر گرفتن رابط کاربری، کانکتیویتی یا اتصال پذیری، امکانات، وآسانی استفاده یا قیمت هر یک از آن ها نسبت به خرید یکی از آن ها اقدام نمایید.

یا این که با توجه به ارزهایی که هر یک از این والت ها پشتیبانی می کنند، نسبت به انتخاب و خرید کیف پول مورد علاقه خود اقدام نمایید.

باز هم تاکید می کنیم که هر دو والت و والت های سخت افزاری مشابه امنیت بالایی دارند و نیازی به نگرانی در مورد امکان از دست دادن دارایی های شما با استفاده از آن ها وجود ندارد.

مقایسه کول والت پرو و لجر نانو ایکس – ارزهای قابل پشتیبانی
شاید به خوبی بدانید که هر یک از والت های موجود در بازار از تعداد محدودی کوین و یا توکن پشتیبانی می کنند.

با این وجود ممکن است تعداد کوین ها و یا توکن هایی که توسط یک والت پشتیبانی می شوند تا بیش از هزار کوین یا توکن باشند.

برای همین یکی از مهم ترین مشخصه هایی که باید در هنگام خرید یک والت به آن توجه داشته باشید، ارزهایی است که می توان با استفاده از آن خرید و فروش نمود.

برای مقایسه کول والت پرو و لجر نانو ایکس نیز توجه به تعداد ارزهای دیجیتال که توسط هر یک از این والت ها پشتیبانی می شوند برای کاربران بسیار مهم است و شما هم در صورت نیاز به فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال باید توجه ویژه ای به این نکته داشته باشید.

ما در ادامه به بررسی بیشتر ارزهای قابل پشتیبانی (انواع کوین و توکن) توسط هر یک از این والت ها خواهیم پرداخت.

ارزهای قابل پشتیبانی توسط لجر نانو ایکس
لجر نانو ایکس توان پشتیبانی از بیش از 1100 کریپتو را دارد. پشتیبانی از این تعداد ارز دیجیتال یا کوین یک مزیت مهم است و باعث تمایز این والت سخت افزاری از بسیاری از والت های موجود در بازار می شود.

شما می توانید در بین این ارزها، ارزهای دیجیتال معروفی مانند بیت کوین، اتریوم، دوج کوین، ریپل، کاردانو، زی کش، لایت کوین، پولکادات، و بسیاری از ارزهای برتر در بازار را مشاهده کنید.

علاوه بر کوین ها، شاهد هستیم که لجر نانو ایکس می تواند تا بیش از 1500 توکن را پشتیبانی کند که باز هم عدد قابل توجهی می باشد و مزیت مهم دیگری برای این کیف پول محسوب خواهد شد.

علاوه بر امکان پشتیبانی از انواع توکن، این لجر توان پشتیبانی از توکن های منحصر به فرد erc 20 را دارد. علاوه بر این یک تریدر می تواند از طریق پلتفرم های متعددی این ارزها را تبادل نماید (که بسیاری از صرافی های معروف از جمله آن ها هستند).

ارزهای قابل پشتیبانی توسط کول والت پرو:
کول والت پرو به گستردگی لجر نانو ایکس از کوین ها و کریپتوها پشتیبانی نمی کند.

این یکی از مهم ترین تمایزهای این دو کیف پول می باشد که باعث می شود بسیاری از کاربران استفاده از لجر نانو ایکس را ترجیح دهند.

با این وجود کول والت پرو هم از مهم ترین ارزهای دیجیتال که در دنیای ارزهای دیجیتال شناخته شده هستند پشتیبانی می کند و در آینده نیز بنا به گفته سازندگان این والت ارزهای بیشتری به این لیست اضافه خواهند شد. تعدادی از این ارزها عبارت هستند از:

بیت کوین bitcoin
ترون
اتر ether
پولکادات
اتریوم 2
لایت کوین lite coin
Cosmos
tezos
ریپل ripple
استلار
تتر tether و BNB
با توجه به لیست بالا به راحتی می بینید که بسیاری از ارزهای دیجیتال معروف و به خصوص بیت کوین – اتریوم – کاردانو – تتر – پولکادات و ریپل توسط کول والت پرو قابل پشتیبانی می باشند.

همان طور که گفته شد تلاش سازندگان این والت بر این است که در آینده ی نزدیک کوین های بیشتری را پشتیبانی کنند که در این صورت شاید شاهد تمایل بسیار بیشتر کاربران برای خرید این والت با توجه به امکانات آن خواهیم بود.

البته در حال حاضر کول والت پرو امکان پشتیبانی از بسیاری از توکن ها را دارد که از جمله آن ها توکن های مهم Erc-20 هستند که توسط لجر نانو نیز پشتیبانی می شوند.

مشخصات دیگر کول والت پرو و لجر نانو ایکس
با توجه به مطالب گفته شده در بخش قبل (در حوزه کوین های قابل پشتیبانی و ترید آن ها) به طور کلی دیده می شود که لجر نانو ایکس عملکرد بهتری در پشتیبانی از ارزهای متعدد و هم چنین در تعامل با صرافی ها دارد (اگر چه کول والت پرو هم عملکرد نسبتا خوبی از خود به نمایش گذاشته است و سازندگان آن قول پشتیبانی از ارزهای بیشتری را داده اند).

اما اگر بخواهیم کمی دقیق تر شویم، خواهیم دید که این دو کیف پول سخت افزاری هر دو از مشخصه های زیر پشتیبانی می کنند:

Legacy addresses

Segwit

Bech32

ما در مورد این مشخصه ها توضیح بیشتری نخواهیم داد و در ادامه به مقایسه کول والت پرو و لجر نانو ایکس از جنبه نرم افزاری خواهیم پرداخت.

مقایسه کول والت پرو و لجر نانو ایکس – نرم افزارها
سیستم عامل و یا نرم افزارهایی که یک کیف پول دیجیتال با آن ها سازگاری دارد بسیار مهم است و برای همین است که در این بخش برای آشنایی بیشتر شما و مقایسه کول والت پرو و لجر نانو ایکس سعی می کنیم تا نگاهی به نرم افزارهای قابل پشتیبانی و سیستم عامل های سازگار با هر یک از این کیف پول های سخت افزاری بنماییم.

نرم افزارهای سازگار با لجر نانو ایکس
کیف پول دیجیتال لجر نانو ایکس با سیستم عامل های نصب شده بر روی گوشی های هوشمند یعنی اندروید و سیستم عامل ios سازگاری دارد. علاوه بر این امکان تعامل با سیستم عامل های ویندوز، لینوکس و مک را خواهد داشت. برای همین است که همان طور که گفته خواهد شد می توان با استفاده از گوشی های لمسی و یا با استفاده از لپ تاپ به مدیریت آن ها پرداخت.

نرم افزار لجر نانو ایکس

نرم افزارهای سازگار یا کول والت
کیف پول سخت افزاری کول والت با سیستم عامل های ویندوز و ios سازگار است و برای همین امکان استفاده و مدیریت آن تنها با استفاده از گوشی تلفن همراه وجود خواهد داشت.

تاکید می کنیم که والت های ساخته شده توسط شرکت coolbitx توان پشتیبانی از سیستم عامل های نصب شده بر روی کامپیوترهای شخصی را ندارند (که می توان از این مشخصه به عنوان یکی از عیب هایی یاد کرد که در صورت نیاز به مدیریت والت خود با استفاده از لپ تاپ با آن روبرو خواهید بود).

با این وجود توجه داشته باشید که کول والت پرو امکان دارد که امکانات بیشتری را در اختیار کاربران قرار دهد . هنوز هم به راحتی با استفاده از بلوتوث امکان مدیریت کول والت با استفاده از گوشی تلفن همراه شما وجود خواهد داشت.

مقایسه لجر نانو ایکس و کول والت پرو – امکانات
با استفاده از لجر نانو ایکس می توانید فعالیت های زیر را با اتصال به دیوایس (گوشی موبایل یا لپ تاپ خود) داشته باشید:

ارسال ارز دیجیتال
دریافت ارز دیجیتال
ذخیره و نگهداری از ارزهای دیجیتال
این در حالی است که با استفاده از کول والت پرو می توانید (با استفاده از گوشی هوشمند موبایل خود) فعالیت های زیر را انجام دهید:

ردیابی ارزهای دیجیتال track
ارسال ارز دیجیتال
دریافت ارز دیجیتال
ذخیره و نگهداری از ارزهای دیجیتال
تبادل ارزهای دیجیتال exchange
ترید ارز دیجیتال trade
علاوه بر موارد بالا شما می توانید با استفاده از کول والت پرو اقدام به استیکینگ نیز بنمایید. برای همین از جنبه امکانات به نظر می رسد که کول والت پرو تا حدودی عملکرد بهتری داشته باشد.

چند نکته دیگر برای مقایسه کول والت پرو و لجر نانو ایکس وجود دارد که در ادامه مورد اشاره قرا خواهند گرفت:

شما امکان کنترل کارمزد تبادلات ارزهای دیجیتال را با هیچ یک از این دو والت نخواهید داشت (این قابلیت را بسیاری از والت ها ندارند).
لجر نانو ایکس دارای مشخصه مدیریت رمز عبور (password manager) می باشد. این در حالی است که در عوض کول والت پرو امکان سواپ ارزهای دیجیتال (swap cryptocurrencies) را برای کاربران فراهم خواهد نمود.
مقایسه کول والت پرو و لجر نانو ایکس – اتصال پذیری
کانکتیویتی connectivity یا نحوه اتصال یک کیف پول سخت افزاری به سایر ابزار هوشمند بسیار مهم است و ممکن است برای کاربران در زمان خرید اهمیت داشته باشد.

کیف پول لجر نانو ایکس امکان اتصال به ابزار هوشمند دیگر مانند گوشی موبایل یا کامپیوتر شخصی شما با استفاده از روش های زیر را دارد:

بلوتوث
کابل یو اس بی
وای فای
با توجه به موارد ذکر شده در بالا شما می توانید با استفاده از لجر نانو ایکس به صورت بی سیم یا با سیم و با استفاده از وای فای یا بلوتوث به گوشی موبایل و یا لپ تاپ خود وصل شود.

این در حالی است که تنها ابزار ارتباطی مورد استفاده توسط کول والت پرو بلوتوث می باشد که یکی از نکات مهم قابل توجه در مقایسه کول والت پرو و لجر نانو ایکس می باشد. البته در همه این حالت ها اتصال هر دو کیف پول به منظور ترید ارز دیجیتال به صورت ایمن انجام خواهد شد.

اما در هر صورت با خرید کول والت پرو امکان اتصال با سیم و با یو اس بی یا با وای فای وجود ندارد.

به طور کلی همان طور که قبلا هم گفته شد با روش های ذکر شده شما می توانید با استفاده از لپ تاپ و یا گوشی موبایل خود لجر نانو ایکس را کنترل کنید. این در حالی است که کنترل کول والت تنها با استفاده از گوشی موبایل شما امکان پذیر است.

مقایسه کول والت پرو و لجر نانو ایکس – روش پرداخت
در این بخش به روش های پرداخت با استفاده از این کیف پول ها اشاره خواهیم کرد. روش های پرداخت که توسط این دو کیف پول قابل پشتیبانی است تقریبا مشابه می باشد.

روش های پرداخت در کول والت پرو و لجر نانو ایکس عبارت هستند از:

استفاده از پی پال paypal
پرداخت با استفاده از ارزهای دیجیتال
کارت اعتباری یا دبیت کارت
انتقال با وایر wire transfer
با توجه به موارد بالا روش های پرداخت در هر دو والت مشابه می باشد و شما می توانید با استفاده از ارزهای دیجیتال پشتیبانی شده مانند بیت کوین، اتریوم، ریپل، پولکادات، و …یا با استفاده از پی پال و دبیت کارت/کارت اعتباری یا وایر ترانسفر موفق به پرداخت با این والت ها شوید.

قبل از این که نگاهی به این شرکت های سازنده این محصولات داشته باشیم، باید اشاره ای به این نکته مهم داشته باشیم که قیمت لجر نانو ایکس تا حدودی بالاتر از کول والت می باشد. شما در صورت نیاز می توانید برای آگاهی دقیق از قیمت این والت ها به فروشگاه های عرضه کننده این والت ها در بازار داخلی مراجعه کنید.

در پایان باید اشاره کنیم که:
شرکت تولید کننده کیف پول سخت افزاری لجر نانو ایکس شرکت ledger می باشد.
والت سخت افزاری کول والت پرو توسط شرکت coolbitx تولید و به بازار عرضه شده است.
مرکز شرکت لجر در کشور فرانسه و در شهر پاریس است و از سال 2014 فعالیت خود را در عرضه کیف پول ذکر شده آغاز نموده است.

این در حالی است که کول بیت ایکس coolbitx در تایوان قرار دارد و از سال 2018 این والت ها را به بازار عرضه کرده است.

در پایان امیدواریم مقایسه انجام شده و اطلاعاتی که در اختیار شما قرار گرفت برای شما سودمند واقع شده باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.